Novinky

Aktuálne voľné pracovné pozície

Koordinátor/Koordinátorka programu Sociálna asistencia

Hľadáme človeka, ktorý má rád sociálnu prácu a stotožňuje sa s prístupom harm reduction a našimi hodnotami, rád sa vzdeláva a bude pre klientov a klientky tým, na koho sa môžu obrátiť, keď sa ocitnú v ťažkostiach. Dokáže spájať rôzne svety a úspešne budovať vzťahy aj tam, kde by ich ťažko niekto očakával. Chceme, aby aktívne hľadal riešenia každodenných sociálnych a zdravotných problémov ľudí užívajúcich drogy/pracujúcich v sexbiznise a pretavil ich do projektov, ktoré bude koordinovať. Viac info TU.

Office asistent/Office asistentka

Hľadáme človeka, ktorý sa stotožňuje s prístupom harm reduction a našimi hodnotami. Dokáže byť pre nás neoceniteľnou administratívnou posilou a spoľahlivou súčasťou tímu. Chceme, aby sa aktívne staral o bezchybný chod programu Chráň sa sám a dôsledne plnil administratívne úlohy súvisiace s činnosťou združenia. Viac info TU. 

 

Denník SME v reakcii sklamal

Občianske združenie Odyseus obdržalo reakciu denníka SME na stanovisko k článku „Kúpiť, užiť, zvyšok predať - ako žijú narkomani u nás“ a k rozhovoru „Odborníčka: Ľudí závislých od drog neubúda, ale terénnych pracovníkov je stále menej“. Stanovisko OZ Odyseus k uvedeným textom bolo zverejnené v utorok 21.2.2017 na facebookovom profile OZ Odyseus, webstránke organizácie a zaslané bolo takisto aj redakcii denníka SME. Rozhodli sme sa k tomuto kroku pristúpiť, pretože sme chceli verejne vyjadriť nesúhlas s postupmi redaktora denníka SME a obsahom článku, ktorý denník SME publikoval. Z nášho pohľadu totiž došlo k uvedeniu nepresných a nepravdivých informácií, opakovanému porušeniu dohody zo strany redaktora, bulvárnemu vykresleniu témy, ktorá sa týka sociálne zraniteľnej skupiny a zneužitiu nerovnocenného postavenia medzi redaktorom a marginalizovanou skupinou ľudí.

Čítať ďalej: Denník SME v reakcii sklamal

Stanovisko OZ Odyseus k článku denníka SME

Stanovisko OZ Odyseus k článku denníka SME
„Kúpiť, užiť, zvyšok predať - ako žijú narkomani u nás“ a k rozhovoru „Odborníčka: Ľudí závislých od drog neubúda, ale terénnych pracovníkov je stále menej“ zo dňa 20.2.2017

Dovoľujeme si informovať o stanovisku Občianskeho združenia (OZ) Odyseus k článku „Kúpiť, užiť, zvyšok predať - ako žijú narkomani u nás“ a rozhovoru „Odborníčka: Ľudí závislých od drog neubúda, ale terénnych pracovníkov je stále menej“, ktoré boli uverejnené dňa 20.2.2017 v printovej verzii denníka SME a v obdobnom znení zverejnené toho dňa aj v online podobe na sme.sk.

Čítať ďalej: Stanovisko OZ Odyseus k článku denníka SME

Komunita rieši svoje problémy

V posledných mesiacoch uplynulého roka skončil projekt občianskeho združenia Odyseus o komunitných dobrovoľníkoch a dobrovoľníčkach, ktorý bol podporený z grantovej výzvy Nadácie Granvia. Dobrá správa je, že ľudia z komunity pomáhajú aj naďalej

Čítať ďalej: Komunita rieši svoje problémy

Projekt Drogy medzi mladými

Injekčné užívanie drog klesá na popularite, no dôvod na radosť by bol predčasný. Mladí ľudia, ktorí injekčne užívajú drogy čelia špecifickým rizikám, ide o obzvlášť skytú komunitu a neraz majú obavy vyhľadať pomoc.

Čítať ďalej: Projekt Drogy medzi mladými

Voľné pracovné pozície v OZ Odyseus

Občianske združenie Odyseus hľadá pracovníka/čku na 80 až 178 hodinový kontrakt alebo dohodu od februára 2016 (alebo dohodou) na pozíciu asistent/ka programu Chráň sa sám. Prosíme záujemcov/kyne, aby posielali svoje životopisy spolu s motivačným listom (so zameraním na skúsenosti v oblasti) na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. čím skôr, najneskôr však do 11.3.2016. Viac informácií TU.

Občianske združenie Odyseus hľadá ľudí do tímu programu Chráň sa sám (40 -60 hodín mesačne) - priama práca v teréne. Prosíme záujemcov/kyne, aby posielali svoje životopisy spolu so stručným motivačným listom (so zameraním na skúsenosti v oblasti, max. 1 A4) e-mailom na  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. čím skôr, najneskôr však do 11.3.2016. Viac informácií TU.

 

Realizujeme projekt Nech ihla na zemi, nikoho nezraní

Odyseus v lokalite Pentagon prostredníctvom terénnej sociálnej práce s ľuďmi, ktorí injekčne užívajú drogy ročne zlikviduje viac ako 35 000 striekačiek. Problém výskytu pohodených striekačiek je však stále prítomný. Aj jedna pohodená striekačka môže ohroziť niekoho zdravie. Zároveň každý z nás môže striekačku bezpečne zlikvidovať a sú to napríklad rodičia, ktorí môžu takto svoje deti účinne ochrániť. Iniciatíva prichádza aj zo strany rodičov z blízkej základnej školy, ktorí sami už zorganizovali viaceré zbery striekačiek a chcú, aby sa aktivizovali aj ostatní rodičia a dokázali svoje deti pred striekačkou ochrániť.

Čítať ďalej: Realizujeme projekt Nech ihla na zemi, nikoho nezraní

Ďakujeme za právnu analýzu

Touto cestou chceme poďakovať pani advokátke JUDr. Kušnírovej, ktorá v rámci programu Advokáti Pro Bono vypracovala pre OZ Odyseus právnu analýzu-Memorandum -zamerané na ochranu ľudských práv osôb žijúcich s HIV. Poďakovanie patrí aj pani Bc. Roštárovej, ktorá následne zabezpečila preklad Memoranda do anglického jazyka ako aj advokátskej kancelárii DLA Piper za výbornú a profesionálnu spoluprácu.

Memorandum obsahuje informácie, vďaka ktorým budú môcť  ľudia žijúci s HIV lepšie presadzovať svoje práva, napríklad v situáciách, kedy dochádza k ich diskriminácii v pracovnoprávnych vzťahoch.

Memorandum plánujeme používať v rámci našej činnosti ako zdroj dôležitých informácií, ktoré by sme bez právnej pomoci nezískali. Výsledky analýzy chceme sprístupniť nie len pre ľudí žijúcich s HIV, ale aj širokej verejnosti  a prostredníctvom odborných medzinárodných sietí, ktorých je OZ Odyseus aktívnym členom.

Saturday the 21st. Copyright © 2012 OZ Odyseus